Vyhledávání v knižní databázi

Nové realismy


Obálka knihy Nové realismy

Nakladatelství: Galerie hl. města Prahy
cena: 350,- Kč
stran: 144
vyšlo: 2024

EAN: 9788070101995

Anotace

Multietnický prostor meziválečného Československa představuje specifický kulturní fenomén. Výstava Nové realismy v Galerii hlavního města Prahy doplnila poznání meziválečné výtvarné kultury a umění o nový pohled a nabídla nedávno uceleně zmapovaný soubor výtvarného umění a fotografie z období let 1918 až 1945.
Kapesní, česko-anglické vydání průvodce v elegantním designu Jana Havla nabízí atraktivní a srozumitelnou formou shrnutí vlastní výstavy a zároveň je samostatnou publikací, která zájemcům o výtvarné umění přibližuje díla, snažící o pronikavé, nepopisné zachycení skutečnosti. Knížka obsahuje stručné charakteristiky jednotlivých témat, dobové texty, časovou osu, mapové podklady, fotografické pohledy do instalace a reprodukce téměř stovky klíčových uměleckých děl z oblasti výtvarného umění a fotografie opatřené rozšířenými popiskami. Součástí je také „kruh“, mentální mapa nových realismů, shrnutí filmových projekcí a seznam vystavených děl.

Editor: Helena Musilová, Anna Habánová, Ivo Habán
Texty: Helena Musilová, Anna Habánová, Ivo Habán
Fotografie: Jan Kolský

Koupit

Doporučujeme

Obálka titulu Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant

Pouze jediné vydání knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43 x 33 cm a váží 7,5 kg !!!

…čtěte více.

Přihlášení


Nemáte svůj uživatelský účet?
Zaregistrujte se!