Vyhledávání v knižní databázi

Šťávová, Leona

Vysídleni


Obálka knihy Vysídleni

Nakladatelství: Leona Šťávová
cena: 299,- Kč
stran: 80
vyšlo: 2023

EAN: 9788011039882

Anotace

V prosinci roku 1944 obdrželi obyvatelé obcí Střížov, Přímělkov, Komárovice a Svatoslav nařízení k vystěhování. Důvodem bylo rozhodnutí o zřízení vojenského cvičiště jednotek SS právě v těchto oblastech.
Kniha zaznamenává příběhy rodin z vystěhovaných obcí, které snadno zanikly v jiných válečných hrůzách. Nahlédnutí do místních kronik, publikací z regionu nebo vyslechnutí příběhů pamětníků však přináší jasné a emotivní důkazy o tom, jak zásadně vystěhovaným lidem zkomplikovaly život poslední měsíce války. Dokumenty z archivů a zmínky z odborné literatury událost doplňují o skutečná historická fakta a umožňují širší pochopení všech souvislostí.
Zvyšuje se podíl těch, kteří o vysídlení na Brtnicku během poslední válečné zimy znalosti nemají a bohužel ubývá také těch, kteří nás mohou nechat nahlédnout do příběhu prostřednictvím jejich vzpomínek. Pojďme si připomenout příběhy našich předků a události neoddělitelně spjaté s historií Kraje Vysočina.

Koupit

Doporučujeme

Obálka titulu Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant

Pouze jediné vydání knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43 x 33 cm a váží 7,5 kg !!!

…čtěte více.

Přihlášení


Nemáte svůj uživatelský účet?
Zaregistrujte se!