Vyhledávání v knižní databázi

Bartáková, Jana;Paprčka, Milan;Štěrba, Radek

Moravská Třebová a okolí z nebe


Obálka knihy Moravská Třebová a okolí z nebe

Nakladatelství: CBS nakladatelství
cena: 699,- Kč
stran: 142
vyšlo: 2023

EAN: 9788088616184

Anotace

Většina z nás si pod tímto slovem představí území poblíž hranic státních, jsou však v České republice i jiné hranice – ty historické. Například mezi Moravou a Čechami. A právě v tomto pohraničí se nachází zajímavými scenériemi oplývající mikroregion Moravskotřebovsko a Jevíčsko. Na jedné straně pahorkatá krajina pod Hřebečovským hřbetem, jejímž centrem je Moravská Třebová, na straně druhé rovinatá Malá Haná přecházející do Bouzovské vrchoviny s centrálním Jevíčkem.

Moravská Třebová, která je správním centrem tohoto regionu, píše svou historii od poloviny 13. století, kdy byla založena jako typické kolonizační město s pravidelným půdorysem a gotickým hradem. Z hradu se za vlády pánů z Boskovic a ze Žerotína stal překrásný renesanční zámek a Třebová, která byla centrem vzdělanosti, získala v tom osvíceném období přízvisko moravské Athéhy.

Koupit

Doporučujeme

Obálka titulu Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant

Pouze jediné vydání knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43 x 33 cm a váží 7,5 kg !!!

…čtěte více.

Přihlášení


Nemáte svůj uživatelský účet?
Zaregistrujte se!