Vyhledávání v knižní databázi

kol.,;Sobotka, Jan

Jízda v protisměru


Obálka knihy Jízda v protisměru

Nakladatelství: Galén
cena: 290,- Kč
stran: 207
vyšlo: 2023

EAN: 9788074926631

Anotace

Sborník autorských textů hudebního publicisty Jana Sobotky připravili nedlouho po jeho úmrtí kolegové Ondřej Bezr a Tomáš Lavický. Ve svém díle bádá Jan Sobotka v kořenech tradiční hudby USA i tuzemské.
Soubor textů hudebního publicisty Jana Sobotky má jednoho společného jmenovatele: kořeny. Bádání v jejich spleti bylo autorovým hlavním vodítkem. Ať už šlo o černou nebo bílou tradiční hudbu amerického kontinentu nebo našich zemí, ať už na ně byla navázána tvorba osobností, které jej zajímaly a v jejichž tvorbě se orientoval jako málokdo jiný (Bob Dylan, Johnny Cash a celá řada dalších), anebo přemýšlení těch, kteří se stejně jako on těmito kořeny zaobírali jako sběratelé nebo interpreti. Jan Sobotka dokázal erudovaně a přitom s neuvěřitelnou lehkostí pracovat s prameny, hudebními i psanými. Pořadatelé tohoto svazku by si přáli, aby se i samotné Janovy texty staly podobným pramenem pro ty, kteří budou chtít časově možná „starou“, ale stále nesmírně živou, vlivnou a obohacující hudbu poznat a prožít.

Koupit

Doporučujeme

Obálka titulu Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant

Pouze jediné vydání knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43 x 33 cm a váží 7,5 kg !!!

…čtěte více.

Přihlášení


Nemáte svůj uživatelský účet?
Zaregistrujte se!