Vyhledávání v knižní databázi

kol.,

Titanic


Obálka knihy Titanic

Nakladatelství: Extra Publishing
cena: 249,- Kč
stran: 164
vyšlo: 2023

EAN: 9788075255358

Anotace

Titanic, nejvelkolepější parník, který kdy brázdil mořskou hladinu, předcházela pověst nepotopitelného plovoucího paláce. Když v dubnu 1912 vyrazil na první transatlantickou plavbu, nikdo netušil, že půjde zároveň o plavbu poslední. Jeho zkáza, při níž zahynulo přes 1500 lidí, se stala nejstrašlivější a zároveň nejslavnější námořní katastrofou všech dob.
Následující strany přinášejí zasvěcený, mnohovrstevný příběh Titaniku od prvních odvážných plánů přes stavbu a slavnostní vyplutí z přístavu v anglickém Southamptonu po osudový střed s ledovcem. Nescházejí autentická svědectví členů posádky či cestujících ani množství vzácných archivních fotografií, konstrukčních detailů nebo palubních dokumentů.
Zvláštní kapitoly se věnují vlastní tragédii a souhře nešťastných náhod, které k ní vedly. Dozvíme se také, jak probíhalo následné vyšetřování, kdo z něho vyšel jako hrdina, a čí pověst se ocitla v troskách.
V závěru pak nalezneme zajímavé podrobnosti o novodobém podmořském výzkumu nejslavnějšího vraku a seznámíme se s mohutným otiskem, jejž Titanic zanechal v populární kultuře. Vydejte se s námi na plavbu severním Atlantikem a odhalte fakta skrytá za legendami, která slavnou katastrofu obklopují!

Koupit

Doporučujeme

Obálka titulu Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant

Pouze jediné vydání knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43 x 33 cm a váží 7,5 kg !!!

…čtěte více.

Přihlášení


Nemáte svůj uživatelský účet?
Zaregistrujte se!