Vyhledávání v knižní databázi

Full Moon 152/2023


Obálka knihy Full Moon 152/2023

Nakladatelství: Kyeo Shows
cena: 99,- Kč
stran: 120
vyšlo: 2023

Anotace

„Herz sleduje náš každodenní shon z jiné perspektivy, jeho čas plyne jinak, má odlišný rytmus a řád,“ uváděl v roce 2021 kurátor Otto M. Urban v anotaci výstavy O lásce a skutečně – možná se i tehdejší bezčasí na ohlasu výstavy podepsalo. Dílo Siegfrieda Herze oslovuje nejen svou hloubkou a odlišností a možná i romantikou, kterou v sobě má zakódovanou, ale i svou šíří. Kromě rozličných malířských technik, zmiňováno bylo zejména malování kávou, se autor věnuje kresbě nebo fotografii, komponuje hudební díla a píše poezii či knihu o německém skladateli Richardu Wagnerovi. Ze všech těchto a mnoha dalších důvodů je titulní téma posledního vydání Full Moonu v roce 2023 věnováno právě Siegfriedu Herzovi.
Titulní téma otevírá rozsáhlý a otevřený rozhovor s plzeňským výtvarníkem, ve kterém dojde také na upoutávku na další jeho výstavy. Součástí tematického bloku je Herzův autorský text, podobně jako výběr z jeho poezie a pochopitelně ilustrace, z nichž některé z nich jsou tu k vidění vůbec poprvé. Exkluzivní je i výběr snímků z osobního fotografického deníku. V titulním bloku najdete rovněž rozhovor se sochařem, kreslířem a grafikem Markem Škubalem, podobně jako rubriku Moon Five, která obsahuje tipy na pětici dalších výtvarnic a výtvarníků. Tyto osobnosti vybral se Siegfriedem Herzem kurátor Otto M. Urban.

Doporučujeme

Obálka titulu Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant

Pouze jediné vydání knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43 x 33 cm a váží 7,5 kg !!!

…čtěte více.

Přihlášení


Nemáte svůj uživatelský účet?
Zaregistrujte se!