Vyhledávání v knižní databázi

Sigmund, Stanislav

Historie Zimní ligy


Obálka knihy Historie Zimní ligy

Nakladatelství: Olympia
cena: 499,- Kč
stran: 204
vyšlo: 2022

EAN: 9788073766566

Anotace

Poslední hvizdy píšťalek rozhodčích v prosinci pravidelně ukončí honbu za mistrovskými body. Tribuny osiří a hráči si začnou vychutnávat dny dovolené, a s nimi i tradiční atmosféru vánočních svátků. Ale jen co starý rok odhodí svůj kabát, a oblékne se do nového, fotbalový fanoušek, lačný po dramatech na zelených pažitech a gólech, s radostí přivítá tradiční lednové menu.
To mu už celých pětadvacet let nabízí největší turnaj - Zimní Tipsport liga, která svým rozsa-hem nemá nejen u nás, ale ani na starém kontinentu obdobu. Důkazem může být pár čísel. Například v něm během lednových víkendů a někdy i všedních dnů startovalo celkem 72 mužstev z Čech, Moravy, Slezska a zahraničí. Neuvěřitelný je ale i počet 190 trenérů, kteří se objevovali na lavičkách těchto týmů. A v dresech jednotlivých mužstev si turnaj zahrál neskutečný počet reprezentantů, účastníků evropských i světových šampionátů, z nichž někteří pak oblékli dresy předních zahraničních klubů. Mezi nimi byli i hráči, kteří nejenže startovali v evropských pohárech, ale dokázali se do jejich historie zapsat i jako vítězové. Turnajem prošla ale i řada reprezentačních a zahraničních trenérů a obohacením byla i účast spousty zahraničních fotbalistů.
Tento největší domácí fotbalový turnaj navíc dostala před čtyřmi lety bratříčka v podobě Tipsport Malta Cupu. A protože se tento turnaj odehrává na ostrově ve Středozemním moři, vymění hráči s radostí ony tradiční zimní podmínky za příjemné teplé prostředí. I tento turnaj se nejen těší zájmu mužstev, ale zároveň rok od roku stoupá i jeho kvalita…

Koupit

Doporučujeme

Obálka titulu Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant

Pouze jediné vydání knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43 x 33 cm a váží 7,5 kg !!!

…čtěte více.

Přihlášení


Nemáte svůj uživatelský účet?
Zaregistrujte se!