Vyhledávání v knižní databázi

Lasák, Jan

Kontrola řízení a správy akciové společnosti a postavení dozorčí rady


Obálka knihy Kontrola řízení a správy akciové společnosti a postavení dozorčí rady

Nakladatelství: Wolters Kluwer
cena: 1100,- Kč
stran: 416
vyšlo: 2023

EAN: 9788076765665

Anotace

Monografie Kontrola řízení a správy akciové společnosti a postavení dozorčí rady je, jak již název napovídá, uceleným pojednáním o postavení dozorčí rady v akciové společnosti s dualistickým systémem vnitřního řízení. Funkce dozorčí rady je zasazena do rámce corporate governance vedle dalších institucionálních nástrojů kontroly řízení a správy akciové společnosti.
Stěžejní část publikace analyzuje základní působnost dozorčí rady dohlížet nad výkonem působnosti představenstva a činnosti společnosti, resp. též zvláštní kontrolní nástroje, které zákon dozorčí radě pro řádný výkon její kontrolní působnosti svěřuje.
Následuje analýza výkonu funkce člena dozorčí rady a v závěru se autor podrobně zabývá principy rozhodování dozorčí rady, v němž se promítá vlastnická struktura akciové společnosti, v níž je dozorčí rada zřízena, koexistence, význam a efektivita ostatních institucionálních (ale i neinstitucionálních) nástrojů kontroly řízení a správy společnosti, jakož i osobní charakteristiky jednotlivých členů dozorčí rady a jejich přístup k výkonu funkce.
Monografie je určena široké odborné veřejnosti zabývající se problematikou obchodních korporací a dobré správy společností.

Koupit

Doporučujeme

Obálka titulu Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant

Pouze jediné vydání knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43 x 33 cm a váží 7,5 kg !!!

…čtěte více.

Přihlášení


Nemáte svůj uživatelský účet?
Zaregistrujte se!