Vyhledávání v knižní databázi

Ráž, Roman

Prodavač hororu


Obálka knihy Prodavač hororu

Nakladatelství: Milan Hodek
cena: 280,- Kč
stran: 268
vyšlo: 2024

EAN: 9788088372349

Anotace

Próza Prodavač hororu, která navazuje na autorův úspěšný román Prodavač humoru (1979), zfilmovaný v pětaosmdesátém roce Jiřím Krejčíkem, je poslední položkou v Rážově bohaté bibliografii. Román, stojící žánrově mezi komedií a tragédií, je zdařile rozkreslenou psychologickou prózou, v níž se v konkrétním odráží obecné, kde se v rámci všednodennosti rýsují nadčasové otázky po smyslu, existenci – i po smyslu existence.
Roman Ráž (1935–2022) patřil od šedesátých let minulého století ke stálicím české literatury. Autorsky vyšel z absurdně-experimentální základny (Učitel ptačího zpěvu, Kdo umlčel Matyáše) a přes psychologickou prózu (Smrt v kaštanovém domě, Šokmistr, Narcisový dům) dospěl k monumentální třídílné fresce z československých dějin (Lázeňské dobrodružství, Lázeňské naděje, Lázeňské ozvěny).

Koupit

Doporučujeme

Obálka titulu Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant

Pouze jediné vydání knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43 x 33 cm a váží 7,5 kg !!!

…čtěte více.

Přihlášení


Nemáte svůj uživatelský účet?
Zaregistrujte se!