Vyhledávání v knižní databázi

Cang Ňön Héruka

Život Marpy Překladatele

Nakladatelství: Buddhismus Diamantové cesty linie Karma Kagjü - Bílý deštník
Překladatel: Vladimír Pleva
cena: 320,- Kč
vazba: V4
stran: 290
vyšlo: 2012

ISBN: 978-80-903821-7-6

Anotace

Marpa Překladatel, farmář, učenec a učitel z jedenáctého století, je jedním z nejznámějších meditačních mistrů v historii tibetského buddhismu. Na Západě je Marpa nejlépe znám díky svému učiteli, indickému jogínovi Náropovi, a díky svému nejbližšímu žáku Milarepovi. Tento jasný a dojímavý překlad textu, který provedl autor děl Život Milarepy, Sto tisíc písní Milarepy, dokumentuje fascinující život Marpy, jenž byl narozdíl od jiných tibetských mistrů laikem, obratným obchodníkem, který cvičil své žáky a přitom se staral o rodinu.
V mládí byl Marpa inspirován, aby se vydal do Indie studovat buddhistická učení, neboť v Tibetu byl tou dobou buddhismus na úbytě díky nemilosrdnému útlaku na popud tehdejšího krále Langdarmy. Autor vykreslil živý obraz tří Marpových cest do Indie: nejisté horské útesy, pusté pláně hemžící se bandity, chamtiví celníci a výběrčí daní. Marpa zakusil mnohé útrapy, ale nebylo to nic ve srovnání se zkouškami, jež následovaly u jeho gurua Náropy a dalších učitelů. Přesto se Marpovi podařilo zvládnout tantrická učení, přeložit je a přinést do Tibetu a založit linii praxe Kagjüpů, která pokračuje až dodnes.

Doporučujeme

Obálka titulu Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant

Pouze jediné vydání knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43 x 33 cm a váží 7,5 kg !!!

…čtěte více.

Přihlášení


Nemáte svůj uživatelský účet?
Zaregistrujte se!