Vyhledávání v knižní databázi

Česká architektura 2002-2003

Nakladatelství: PROSTOR - architektura, interiér, design o.p.s
cena: 650,- Kč
vazba: brožovaná
stran: 192
vyšlo: 2004

ISBN: 80-903257-1-8
EAN: 9788090325715

Anotace

Cílem ročenky české architektury je pravidelně podávat zprávu o aktuální situaci a vývoji oboru nejen odborné, ale především laické veřejnosti a přinášet podněty k veřejné diskusi. Pro zájemce ze zahraničí pak ročenka slouží jako stručný přehled soudobé české architektonické scény. Výběr staveb do reprezentativní dvoujazyčné publikace provádí vždy jedna osobnost z prací nabídnutých vyzvanými architekty.
Kniha se skládá ze dvou hlavních kapitol. První z nich Stavby prezentuje vybrané typologicky rozmanité objekty. Podobně jako v předchozích vydáních je značná část kapitoly věnována obytným domům. Druhá kapitola Faktografie seznamuje se situací v českém stavebnictví, bytové politice a trhu nemovitostí. A dále s výsledky vybraných celostátních soutěží a projektových soutěží spolupořádaných Českou komorou architektů. Kapitolu doplňuje seznam událostí v architektuře a designu a literatury vydané za uplynulé období.
Toto vydání je rozšířeno o kapitolu Názor, kde hodnotí vývoj soudobé české architektury historik R. Švácha a architekti W. Zschokke a I. Reimann. Zvláštním bonusem pro čtenáře je letos mimořádná samostatná příloha, ve které P. Kratochvíl hovoří s devíti českými architekty.

Doporučujeme

Obálka titulu Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant

Pouze jediné vydání knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43 x 33 cm a váží 7,5 kg !!!

…čtěte více.

Přihlášení


Nemáte svůj uživatelský účet?
Zaregistrujte se!