Vyhledávání v knižní databázi

Vladimír Sorokin

Fronta


Obálka knihy Fronta

Nakladatelství: MALÁ SKÁLA
Překladatel: Jakub Šedivý
cena: 230,- Kč
vazba: brožovaná
stran: 304
vyšlo: 2003

ISBN: 80-902777-7-2;
EAN: 9788090277779

Anotace

Nejpřekládanější román ruského konceptualisty a příslušníka soc-artu. Je veden pouze v přímých řečech bez udání osob a odehrává se v neurčité frontě kdesi v Sovětském svazu, přičemž není zcela jasné na co.
Z úvodu Dr. Tomáše Glance: Ve Frontě je Sorokin čtenářům, pro které jsou jehopozdější díla nestravitelná, přístupný, což není nedostatek, naopak. Jeho způsob psaní se tu projevuje jemně, v delikátní verzi, ve stadiu zrodu. A jde o zrod poetiky, která nepochybně stojí o zkoumavý zájem. Sorokina už víc než deset let někteří interpreti srovnávají se Lvem Tolstým. Četba jeho textů je nepochybně více a přímočařeji traumatizující a kritické pochybnosti o oprávněnosti a opodstatněnosti jeho vypravěčských strategií mohou být hlubší a vyvolávat více rozporů a nesouhlasu. Nicméně zjevně jde o velkého ruského spisovatele, jenž vyvolává znepokojení svým svébytným fiktivním kosmem, který buduje s pronikavou důsledností.

Doporučujeme

Obálka titulu Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant

Pouze jediné vydání knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43 x 33 cm a váží 7,5 kg !!!

…čtěte více.

Přihlášení


Nemáte svůj uživatelský účet?
Zaregistrujte se!