Vyhledávání v knižní databázi

Susan Sontagová

Vulkán

Nakladatelství: PASEKA s.r.o.
Překladatel: Alena Jindrová-Špilarová
cena: 349,- Kč
vazba: vázaná
stran: 320
vyšlo: 2002

ISBN: 80-7185-527-8
EAN: 9788071855279

Anotace

Autorka známá českým čtenářům zatím spíše jako pronikavá esejistka a kritička rozehrává na širokém plátně své historické "romance" osudové drama Williama Hamiltona, jeho ženy Emmy a admirála Nelsona na barvitě zachyceném pozadí Neapole závěru 18. století. Příběh citově chladného aristokrata a diplomata, vášnivého sběratele umění a amatérského přírodovědce, jeho mladé druhé ženy a jejího ambiciózního a krutosti se nestranícího milence nezapře autorčino bohaté myšlenkové zázemí, zcela jistě však zaujme svou nápaditostí, plastičností, smyslem pro humor a ironii i nezapomenutelným panoptikem barvitě vykreslených postav.
Susan Sontagová (1933) je autorkou řady esejistických knih a čtyř románů. Do češtiny byla dosud překládána hlavně časopisecky, knižně vyšla její pojednání na téma nemoci a jejího vnímání Nemoc jako metafora/AIDS a jeho metafory (1997).

Doporučujeme

Obálka titulu Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant

Pouze jediné vydání knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43 x 33 cm a váží 7,5 kg !!!

…čtěte více.

Přihlášení


Nemáte svůj uživatelský účet?
Zaregistrujte se!