Vyhledávání v knižní databázi

Budoucnost ztraceného kulturního dědictví

Nakladatelství: Tilia
Překladatel: texty z angličtiny přeložil Jiří Mayer
Ilustrátor: v textu 138 čb příloh a foto, 4 s + 10 s. sam. obr. příl. v textu 138 čb příloh a foto, 4 s + 10 s. sam. obr. příl. 138 čb foto a reprodukcí v textu, 4 s. + 10 s. sam. obr. příl.
cena: 300,- Kč
vazba: brožovaná
stran: 384
vyšlo: 2007

ISBN: 80-86904-17-2

Anotace

Sborník příspěvků o stavu výzkumu problematiky restitucí a navracení kulturních statků, které byly uloupeny obětem II. světové války, zvláště židům. Organizátoři konference si předsevzali za cíl položit základy případné budoucí spolupráci na mezinárodní úrovni v rámci Evropy i mimo ni. Nezbytným doplňkem sborníku je i závěrená rezoluce přijatá účastníky konference. Vyzývá všechny vlády, mezinárodní vládní i nevládní organizace zabývající se ochranou a výzkumem kulturního dědictví, muzea a galerie, zájmové skupiny a obchodníky s uměním ke spolupráci při hledání kulturních statků, k jejichž majetkovým převodům došlo za druhé světové války násilím či z donucení.

Doporučujeme

Obálka titulu Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant

Pouze jediné vydání knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43 x 33 cm a váží 7,5 kg !!!

…čtěte více.

Přihlášení


Nemáte svůj uživatelský účet?
Zaregistrujte se!