Vyhledávání v knižní databázi

Luule Viilma

Hřejivá naděje (4.díl)

Nakladatelství: ALMAN
Překladatel: Jaroslava Bulánková
cena: 288,- Kč
stran: 328
vyšlo: 2005

Anotace

Ve své čtvrté knize, Hřejivé naději, autorka navazuje na předešlé tituly – Duševní světlo, Zůstat anebo jít a Beze zla v sobě. Pozornost nyní zaměřuje hlavně na pocity jako jsou strach, zloba, vina, myšlenky dobré, zlé a jejich následky, stresy a také smutek, který vyrůstá převážně ze zažitého pocitu „nemají mě rádi“. To vše uvádí do dokonalé souvislosti s fyzickými nemocemi, které z výše uvedených negativit v myšlení vyplývají.
Čtenář se tak například dozví, že zavilá zloba může vyvolat rakovinu, časté sebeobviňování způsobuje revmatismus a příčinou vysokého tlaku je hledání chyb na druhých… Vše doplňují příklady ze života a praxe autorky.
Hlavní myšlenka knihy pak směřuje k tomu, že zbavit se svých utrpení lze především prostřednictvím odpuštění. Citujeme-li slova autorky: „… učení o odpuštění je jednoduché a dostupné pro ty, kteří jsou připraveni uznat své chyby, a nepřijatelné pro ty, kteří hledají viníky vně sebe.“ Luule Viilma je tak skvělým průvodcem a rádkyní na cestě za odpuštěním a tím tedy za šťastným, spokojenějším životem a duševní rovnováhou.

Doporučujeme

Obálka titulu Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant

Pouze jediné vydání knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43 x 33 cm a váží 7,5 kg !!!

…čtěte více.

Přihlášení


Nemáte svůj uživatelský účet?
Zaregistrujte se!