Vyhledávání v knižní databázi

Alfred Payrleitner

Rakušané a Češi - svárlivé příbuzenství


Obálka knihy Rakušané a Češi - svárlivé příbuzenství

Nakladatelství: Books & Pipes, z.ú.
Překladatel: Pavel Váňa
cena: 285,- Kč
vazba: vázaná
stran: 180
vyšlo: 2003

ISBN: 80-86598-43-8
EAN: 9788086598437

Anotace

Kniha rakouského žurnalisty líčí nejzávažnější kapitoly českých a rakouských dějin, jež se v pobělohorské době staly na více než tři sta let také dějinymi společnými. Pro českého čtenáře půjde o pohled "z druhé strany", o často odlišné vidění a interpretaci notoricky známých událostí klíčových pro český národ, ať už se jedná o pobělohorskou dobu nebo zejména o vytvoření samostatné ČSR a její postoj k německé národnostní menšině, mnichovskou zradu a českou rezignaci, okleštění a likvidaci samostatného Československa.
Zlomovým rok 1989 znovu otevřel otázky, které jsme považovali za vyřešené odsunem Němců po druhé světové válce, chápaným jako odplatu za zločiny německého nacistického režimu a Němců vůči Československu a českému obyvatelstvu. Payrleitnerova kniha je zajímavým příspěvkem k debatě, která dnes na toto téma probíhá.

Doporučujeme

Obálka titulu Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant

Pouze jediné vydání knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43 x 33 cm a váží 7,5 kg !!!

…čtěte více.

Přihlášení


Nemáte svůj uživatelský účet?
Zaregistrujte se!