Vyhledávání v knižní databázi

Jiří Svoboda, Zdeněk Vašků, Václav Cílek

Velká kniha o klimatu zemí koruny české

Nakladatelství: Regia
Edice: Velká Kniha
cena: 499,- Kč
vazba: vázaná
stran: 656
vyšlo: 2003

ISBN: 80-86367-34-7

Anotace

Tato Velká kniha o (historii, současnosti i budoucnosti) klimatu zemí koruny české je určena všem milovníkům české historie, ale nikoliv pouze jim. S chronologickou přesností je zde popsán rok za rokem od konce 10. století, až do zahájení instrumentálních měření v Praze v roce 1771.
Přináší až neuvěřitelně velké množství podrobných informací o tom jaké počasí panovalo v uplynulém tisíciletí a především jaké mělo dopady ekonomické sociální i politické. Je možné se dozvědět i o všech velkých povodních, o panujících suchých sezónách, ale i o úrodách a epidemiích. Mimo jiné se čtenář dozví i to, jaké bylo podnebí hluboko v minulosti, například v ledových dobách, ale i o metodách, kterými byly tyto skutečnosti zjišťovány. Mimořádným přínosem celé knihy je příloha věnovaná meteorologii. Zde jsou zveřejněny, v české literatuře faktu vůbec poprvé, nejstarší teploměrné řady na světě.

Doporučujeme

Obálka titulu Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant

Pouze jediné vydání knihy Andy Warhol: Gigant je mimořádným nakladatelským počinem, který by neměl uniknout žádnému milovníku moderního výtvarného umění a životního stylu, který Andy Warhol ztělesňoval. Obří svazek měří 43 x 33 cm a váží 7,5 kg !!!

…čtěte více.

Přihlášení


Nemáte svůj uživatelský účet?
Zaregistrujte se!